RAPLA KULTUURIKESKUS

Ürituste kalender

märts
29
E
JÄÄB ÄRA! Rakvere Teatri etendus „ÜKSSARVIKUTE FARM“
märts 29 @ 19:00

JÄÄB ÄRA!

E, 29. märtsil kell 19 Rapla Kultuurikeskuses

Rakvere Teatri etendus „ÜKSSARVIKUTE FARM“

Flirt klassikutega

Pole mõtet oodata palgapäeva, ilusat ilma või suurt armastust! Kui juba elada, siis kohe – täna, siin ja praegu!

Ühel päeval ei saa Heldur jälle oma eluga hakkama. Ta naine pakib talle märja pesu kaasa ning viskab mehe jälle kodust välja. Nii satubki Heldur jälle vanaema juurde. Kuid vanaema juures pole asjad kunagi päris nii nagu tavalises elus. Heldur kohtab seal kolme naist, kes panevad ta mõtlema selle üle, et elu ei algagi homme.

Samas on see ka lugu kolmest naisest, kes kirjanduslukku kinni jäänud: Raja Teelest, Tammsaare Tiinast ja Mäeküla Marist. Kolm naist, kes Lutsu, Tammsaare ja Vilde poolt raamatukaante vahele vangi pandud, otsustavad ühel hetkel kirjandusloost varvast visata.

PS Etenduse käigus aetakse sassi vanaema korter ja loodetavasti midagi ka meie hinges.

LAVASTUSMEESKOND:
Autor ja lavastaja Urmas Lennuk
Kunstnik Liisa Soolepp
Valguskujundaja Roomet Villau
Osades Liisa Aibel, Helgi Annast, Silja Miks, Anneli Rahkema, Peeter Rästas

Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi.

apr.
24
L
KUULDEMÄNG! „Libahunt“
apr. 24 @ 19:00

KUULDEMÄNG!

„Libahunt“ (A. Kitzberg)

Rapla Kultuurikeskuse näitetrupi esituses!

Esmaettekanne 24. aprillil kell 19.00 Rapla Kultuurikeskuse FB lehel kuhu lisatakse link, mis viib kuuldemängu toimumise paika.

Parima elamuse saamiseks soovitame etendust kuulata kõrvaklappidega!
Kuuldemäng on hiljem järelekuulatav!

MARI: Ära püüa salata, mina nägin!
TIINA: Mis sa nägid?
MARI: Hunt viis Kivesti Kaarli varsa ära…
TIINA: Kas seda küll ei juhtu?
MARI: Hunt olid sina!!!

August Kitzbergi draama «Libahunt» on saanud eesti näitekirjanduse klassikaks. Teos avab eestlaste olemust, nende uskumusi ja kombeid, ellusuhtumise jäikust. “Libahunt” pajatab Tammaru pere traagiliseks kujunenud saatusest, kuna seisti vastu kasutütre Tiina ja perepoja Marguse kiindumusele. Tiina ei olnud pika meelega, tal ei olnud valget pead ja siniseid silmi, Tiina oli tõmmu naha ja pruunide silmadega keevaline tüdruk. Tiina arvati olevat libahunt ja see oli elusaatuses otsustav! Kus on peidus sinu libahundid?!

Lavastaja: Piia Põder
Helirežissöör: Erko Laurimaa
Visuaal: Maarika Riismaa
Salvestatud: Susi Stuudios

Osades:
TIINA – Merilyn Elge
MARI – Inga Tarto
MARGUS – Robert Rebel
TAMMARU PEREMEES – Hannes Sassi
TAMMARU PERENAINE – Nele Randpere
VANAEMA – Daniela Torilo
MÄRT – Kert Markus Valdek
JAANUS – Carl Alas

TIINA: Lapsena olin ma hea, usu mind, vanaema, ma olin hea! Aga kui nad ütlesid, minu ema olla nõid, kui nad mind sajatamisesõnadega läve eest läve ette saatsid, siis kasvas see viha iga ülekohtu vastu minu pisikeses südames..

VANAEMA: Aga metsa jooksed sa, latseke, ja oled seal päevad ja ööd!

TIINA: Ah, vanaema! Metsas on nii hea… nägu sambla sisse suruda ja nutta… kuni viha tilk tilga järel sulab ja süda jälle kergeks saab. Seal ei tahakski nagu enam inimene olla, tahaks olla metsas, prii ja vaba, vaba ja prii…

TASUTA!

mai
5
K
LÜKKUB EDASI! Vana Baskini Teatri romantiline komöödia „Lumeroos“
mai 5 @ 19:00

Kolmapäeval, 5. mail kell 19 Rapla Kultuurikeskuses
Christa, Agilo ja Michael Dangl romantiline komöödia „Lumeroos“
Lavastaja: Eero Spriit
Kunstnik: Hanna Allsaar
Tõlkija: Liis Kolle
Mängivad: Helgi Sallo, Voldemar Kuslap, Harry Kõrvits

Elusügisesse jõudnud mees armastab sageli istuda pargipingil, seltsiks raamatud ja lähedal tiigis prääksuvad pardid. Näib, et vanem härrasmees on oma eluga rahul. Ühel päeval aga saabub samale pingile naine, kes pole oma eluga sugugi rahul. Lesk Eliise kohtub igal kolmapäeval varjunime Lumeroos all meestega, kellega ta ajalehekuulutuste kaudu ühendust võtab. Lesestunud proua otsib endale meest, kaaslast, kellega koos saaks ehk vanaduspõlve veeta.

Pargipingilt avaneb hea vaade kohvikule, kuhu on võimalike kandidaatidega kohtumine kokku lepitud. Naisel on kaasas binokkel, sellega uurib ta kõigepealt nende välimust – kui see ei meeldi, siis ta üldse kohtumisele ei lähegi. Seni pole tal veel näkanud, ta pole leidnud endale sobivat kaaslast. Iga kord pöördub ta pettunult tagasi pargipingile ja pajatab nurjunud kohtumisest.

Aeg-ajalt on pingi läheduses ka pargivaht, kes lisab omalt poolt lugudesse „elutarkust”. Mees, kes loeb klassikalist kirjandust ega taha selles end eksitada lasta, reageerib esialgu naise pajatustele tõrjuvalt. Viimane hakkab mõne aja pärast juba kaotama lootust kellegi normaalsega tutvuda, kuid ühel päeval saab ta oma kuulutusele paljutõotava vastuse. Nimi kirja all on paraku loetamatu. Kas ta peaks ikka kord veel riskima ja minema kohtingule? Mida arvab härra pingil? See on südamlik lugu sellest, et ka elusügisel võib ehk veel leida õnne – ja seda lähemalt, kui oleks osanud arvatagi. Sooja huumoriga pikitud tekst, mille puänt pole liiga ettearvatav. Näidend sobilik eelkõige eakamatele vaatajatele/näitlejatele.

Täispilet 22 €
Sooduspilet 19 €
juuni
26
L
Muusikaline perepäev
juuni 26 @ 12:00 – 16:00
juuli
19
E
Henrik Normanni juubelietendus ”NUTA või NAERA!”
juuli 19 @ 19:00

Teleintervjuuks valmistuv saatejuht Brigitte Susanne Hunt on enam kui veendunud, et kõik laabub nagu tavaliselt – saabubki saatekülaline ja ettevalmistatud küsimused leiavad vastuse. Seekord otsustab aga külaline Henrik Normann korraldada oma juubeliaasta raames sensatsioonilise etenduse televisiooni otse-eetris. Ta on pähe võtnud, et mind ei huvitagi, mida Hunt küsib, ma tean täpselt, mida ma vastan ja mida vastu pärin. Normann tuleb stuudiosse suure kohvriga, mis peidab endas enneolematuid üllatusi – ja asi väljub kontrolli alt!
Tekst: H. Normann ja B. S. Hunt
Lavastaja: H. Normann
Piletilevis Täispilet 19 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 17 €
Ürituse päeval on pilet kallim