RAPLA KULTUURIKESKUS

Jazzkaar Raplas

When:
26. aprill 2017 @ 19:00
2017-04-26T19:00:00+03:00
2017-04-26T19:15:00+03:00

JAZZKAAR 2017
JAN GALEGA BRÖNNIMANN – MOUSSA CISSOKHO – OMRI HASON (Senegal-Šveits-Iisreal)

K 26. aprill 2017 kell 19.00 Rapla Kultuurikeskus

Moussa Cissokho, Jan Galega Brönnimanni ja Omri Hasoni multikultuurne muusika on kummardus lugudejutustamise kunstile, kus segunevad Aafrika ja Euroopa traditsioonilised ja modernsed kõlad. Trio esimene album “Al Nge Taa” kannab mandinkakeelset pealkirja ning tähendab tõlkes “Liigume!”. Leidlike meloodiate ja rütmiliinidega lood on sündinud kolme muusiku koostöös ning peegeldavad nende erinevat tausta. Kora ehk 22-keelelise Aafrika harfi sädelev kõla ning bassklarneti ja idamaiste löökpillide soe toon sobituvad trio muusikas suurepäraselt.

Laulja, helilooja ja koramängija Moussa Cissokho on pärit Senegalist, kus ta juba varases eas õppis isa käe all pillimängu, osaledes temaga ka kohalike traditsiooniliste tseremooniate läbiviimisel. 13-aastaselt valiti ta mängima Senegali Rahvusbaleti orkestrisse ja sellest ajast saati on ta reisinud läbi Euroopa, Aasia, Ameerika ja Aafrika. Hetkel elab Cissokho Austrias ja teeb koostööd mitmete erinevate muusikutega Aafrikast ja Euroopast.

Kamerunist pärit Jan Galega Brönnimann on Šveitsi kohalikul muusikaskeenel olnud nähtav juba aastaid ning on hästi tuntud oma innovaatiliste ja tipptasemel projektidega. Ta on helilooja ja instrumentalistina teinud koostööd muusikutega nagu Nils Petter Molvaer, Sidsel Endresen, Pierre Favre, Saadet Türköz, Eddie Floyd, Round Table Knights, Baba Salah ja Kenny Werner.

Omri Hason on sündinud ja üles kasvanud Iisraelis, kus ta alustas 10-aastaselt trummimänguga. Hasoni muusikakirg on mõjutatud tema päritolumaa multikultuursest keskkonnast, India rikkast rütmimaailmast ja aastate pikkustest õppingutest Iraani meistertrummari Djamchid Chemirani juures. Alates 1986. aastast elab Omri Hason Šveitsis õpetades seal muusikat ning esinedes erinevate jazzi ja maailmamuusika koosseisudega.

Koosseis:
Moussa Cissokho – kora, vokaal
Jan Galega Brönnimann – bassklarnet, sopransaksofon
Omri Hason – idamaised löökpillid, hang-trumm

Lingid:
Koduleht: http://jangalegabroennimann.ch/index.php/projects/116-moussa-cissokho-jan-galega-bro-nnimann-omri-hason
https://www.youtube.com/watch?v=NG28bN4M5DY
https://www.youtube.com/watch?v=6xuClboVT7g

Märksõnad: maailmamuusika, intiimne