RAPLA KULTUURIKESKUS

Etendus “Salamander”

When:
9. november 2016 @ 19:00
2016-11-09T19:00:00+02:00
2016-11-09T19:15:00+02:00

Sadolin_Salamander_A4_sygis2016-01 (2) (1)

 

9. novembril kell 19 Rapla Kultuurikeskuses teatrietendus “Salamander”.
SALAMANDER jutustab loo pimeda proffessori värvilisest maailmast.
Mängivad Raivo Rüütel, Marika Korolev, Veikko Täär ja Lauri Pedaja.
 
Eaka pimeda professori värviline maailm hakkab vägisi mustvalgeks muutuma. Kunagisest vaimukast intellektuaalist on saanud sarkastiline ja teravusi pilduv vanamees, kelle arvates varem oli elu ilusam, inimesed lahkemad ja taevas sinisem. Evolutsioon oleks pidanud professori meelest lõppema, siis kui arenes välja kahepaikne elukas Salamander ja loodus on inimese arenguga väga mööda pannud.
Milleks on inimesele antud aju kui ta seda ei kasuta? Või kasutab vaid 2% nagu väidavad osad teadlased.
Väidetavalt on praegugi olemas üks salamandri alaliik mille vanimad leitud fossiilid on 150 miljoni aasta vanused ja need elukad on püsinud peaaegu muutumatult tänapäevani. Nende aju on palju väiksem kui inimese oma aga nad suudavad endale elu jooksul kasvatada uusi organeid, näiteks kopse, silmi, uusi jäsemeid, selgroolülisid kõike mida parasjagu vaja on. Aga meie inimesed, kes peame ennast kõige arenenumateks olenditeks maakeral pole osanud seda nuppu ajus sisse lülitada. Või oleme ehk unustanud kuidas see käib? Äkki on inimene hoopis looduse aps? Äkki me oleme arenenud salamandrist alates vales suunas? Oli ju salamander üks esimesi olendeid kellel arenesid kopsud ja kes ronis veest välja maismaale.
Ootamatult kohtub professor Anitaga, naisega, kes teeb vanamehe igava suremise võimatuks ning mehe maailmapilt hakkab uusi värve omandama ja senised arusaamad kujunevad ümber, ka kadunud vaimustus ja vaimukus tulevad tasapisi tagasi. See on eluline lugu armastusest, eneseusust, aususest ja unistustest – olulistest asjadest, mis muudavad meie halli argipäeva värviliseks, lootusrikkaks ja elamisväärseks.
Lavastaja Erki Aule, kunstnik Riina Vanhanen.
Pilet 12 / 14€