RAPLA KULTUURIKESKUS

Ürituste kalender

okt.
25
N
Peeter Oja EV100 stand-up etendus “Eestlased Erilised Inimesed”
okt. 25 @ 19:00

Peeter Oja EV100 stand-up etendus “Eestlased Erilised Inimesed”
25. oktoobril jõuab Rapla Kultuurikeskuse lavale Peeter Oja EV 100 stand-up turnee “Eestlased Erilised Inimesed.” Tegemist on Eestis ainukese Vabariigi sünnipäevaks kirjutatud stand-up materjaliga. 
Kui EV 100 juubeliaasta räägib läbi aasta ja läbi mitme tahu riigist, selle kujunemisest ja ajaloost.
Siis stand-up teater POINT koos Peeter Ojaga otsustasid uurida pigem inimest ja seletada  humoorikas võtmes lahti eestlase igapäevaelu kombed ja uskumused. Mehis Pihla kirjutatud
mõnusas meeleolus teravmeelne stand-up võtab laval eestlase “lahti” ja paneb uuesti kokku.
“Eestlastest võiks kirjutada, rääkida ja nalja teha kogu aeg. Eestlane on hiilgav materjal! Kuigi meid on vähe, on pilt kirju, ma ütleks isegi rikkalik. Otsustav tõukejõud eestlane avada tuli muidugi Eesti Vabariigi juubeliaastast. Kui me ei räägi sel aastal meist endist, siis millal me räägime?  küsis Oja.
Teksti laiapõhjalisuse ja haarde tarbeks korraldasime sotsiaalmeediaküsitluse: “Millised me eestlased oleme? Millised on meie iseloomujooned? Milline on eestlase minapilt? Millised me tundume väljastpoolt?  Vastused olid üllatavalt seinast seina:  avatud, kinnised, laisad, toimekad, jonnakad, lahked! On millest rääkida!” lisas autor, Mehis Pihla.
Peeter Oja värske materjali kirjutamisse on panustanud üks naine ja kolm põlvkonda mehi.
Loomulikult ei ole selles meeskonnas nagu meie ühiskonnaski mingit soolist võrdõiguslikkust. Kuid koos Birgit Kermese, Peeter Oja, Karl Kermesega, andsime endast kõik, et sünniks värske, mõtlemapanev, absurdne, tõsiseltvõetav, vastuoluline,  tasakaalukas ja naljakas tekst.
nov.
2
R
Stand-up show OMA JOPE
nov. 2 @ 19:00

 

Stand-up show OMA JOPE

Ekstaatiline trio Jan Uuspõld, Rene Puura ja Mairo Marjamaa on pärast menukat tuuri Eestis taas laval uue võistluskavaga OMA JOPE.

Laval astuvad OMA JOPE tiitli jahil võistlustulle Jan Uuspõllu värvikamad karakterid läbiaegade. Jah, nende hulgast ei puudu ka Zorro, rullnokk Pets ja Sakari Mäkelä. Publik otsustab, kes nendest võistluse võidab ja saab kõigi omade jopede jopeks.

Publiku tungival nõudmisel on laval ka kuulsusrikas Sõõrumaa kampsun ja esmakordselt esitletakse aastaaruanne rahaviiruse levikust Eestis.

Trio koosseisus Jan Uuspõld, Mairo Marjamaa ja Rene Puura ei ole tavapärane ansambel lauljast, saksofonistist ja klahvpillimängijast, vaid  fantastiline kolmik, kes päästab teid sügispimedusest parima huumoriga. Täiesti uutmoodi stand-up show pakub üllatavaid ja vaimukaid eksperimente pillide ja teada-tuntud lugudega, muidugi Jani nalju oma tuntud headuses.

Solist – Jan Uuspõld
Saksofon – Mairo Marjamaa
Klahvpill – Rene Puura

 

nov.
12
E
Doonoripäev
nov. 12 @ 10:00 – 14:00
nov.
14
K
Rapla linna 25. sünnipäeva pidustused
nov. 14 @ 17:30
nov.
15
N
Rapla linna 25. sünnipäeva pidustused
nov. 15 @ 19:00