RAPLA KULTUURIKESKUS

Ürituste kalender

okt.
27
P
Kinos Masingu maastikud film 3. Uku Masing 110
okt. 27 @ 15:00

nov.
1
R
Jutuvestmine täiskasvanutele
nov. 1 @ 18:00

Lood ja jutud täiskasvanutele..
“On hingede aeg”
Traditsioonis olid lood täiskasvanutele kuulamiseks ja jutustamiseks.Lastel oli vaid õnn pealt kuulata neid jutte ja pajatusi. Piret Päär jätkab seda traditsiooni ka tänapäeval ja isiklike lugude kõrval tutvustab ta rahvajutte, mis ehk jäänud senini märkamata.

Piret Päär on Rahvakultuuri Keskuse suulise pärimuse spetsialist, lugude jutustaja, koolitaja, Jutukooli ja MTÜ Jutumaja eestvedaja. Ta on peaaegu kolmkümmend aastat vedanud lugude jutustamise alast tegevust Eestis. Piret on kasvanud kogukonnas, kus lugude jutustamise traditsioon oli veel täies elujõus. Lapsepõlves kuuldud lood ja jutustajad häälestanud ta kõrva lugude lainele ja teinud lugude jutustamise teema tema jaoks südameasjaks.

Kulno Malva on akordionist ja pärimusmuusik, kes lisaks akordionile armastab mängida ka hoopis teistmoodi pille – torupill, okariina, sansula või koguni karmoška. Ta on mänginud mitmetes ansamblites nagu Svjata Vatra, Lepaseree ja Nikns Suns, kuid on välja andnud ka kaks sooloplaati. Hetkel tegutseb ansamblis Rifarrica. Koos Piretiga esinedes otsib ta jutumõnu jätku ja puudutavate lugude helimaastikel rändamise lõbu.

Hingedeaja juhtuõhtu on kõigile huvilistele tasuta!

Olete lahkelt oodatud!

nov.
2
L
Rapla Sügislaat kultuurikeskuse taga
nov. 2 @ 09:00 – 16:00
  1. novembril kell 9-16 Rapla Sügislaat kultuurikeskuse taga. Info 5805 0167.
nov.
7
N
Leida Laiusele pühendatud mälestusnäituse “Leida arm” avamine
nov. 7 @ 17:00
  1. novembril kell 17.00 avatakse Rapla Kultuurikeskuse Rütmanni galeriis Leida Laiusele pühendatud mälestusnäitus “Leida arm”, mille raames toimuvad ka filmiseansid Rapla kinos 7. kuni 9. novembrini.
nov.
15
R
Vestlusõhtu ärevusest- mis see on ja kuidas sellega toime tulla?
nov. 15 @ 19:00