RAPLA KULTUURIKESKUS

Ürituste kalender

okt.
11
N
Koerte teater
okt. 11 @ 18:00
okt.
19
R
Droonipäev
okt. 19 @ 15:00 – 18:00
okt.
20
L
Sügislaat
okt. 20 @ 09:00 – 16:00
Pereklubi hooaja avapidu
okt. 20 @ 19:00
okt.
25
N
Peeter Oja EV100 stand-up etendus “Eestlased Erilised Inimesed”
okt. 25 @ 19:00

Peeter Oja EV100 stand-up etendus “Eestlased Erilised Inimesed”
25. oktoobril jõuab Rapla Kultuurikeskuse lavale Peeter Oja EV 100 stand-up turnee “Eestlased Erilised Inimesed.” Tegemist on Eestis ainukese Vabariigi sünnipäevaks kirjutatud stand-up materjaliga. 
Kui EV 100 juubeliaasta räägib läbi aasta ja läbi mitme tahu riigist, selle kujunemisest ja ajaloost.
Siis stand-up teater POINT koos Peeter Ojaga otsustasid uurida pigem inimest ja seletada  humoorikas võtmes lahti eestlase igapäevaelu kombed ja uskumused. Mehis Pihla kirjutatud
mõnusas meeleolus teravmeelne stand-up võtab laval eestlase “lahti” ja paneb uuesti kokku.
“Eestlastest võiks kirjutada, rääkida ja nalja teha kogu aeg. Eestlane on hiilgav materjal! Kuigi meid on vähe, on pilt kirju, ma ütleks isegi rikkalik. Otsustav tõukejõud eestlane avada tuli muidugi Eesti Vabariigi juubeliaastast. Kui me ei räägi sel aastal meist endist, siis millal me räägime?  küsis Oja.
Teksti laiapõhjalisuse ja haarde tarbeks korraldasime sotsiaalmeediaküsitluse: “Millised me eestlased oleme? Millised on meie iseloomujooned? Milline on eestlase minapilt? Millised me tundume väljastpoolt?  Vastused olid üllatavalt seinast seina:  avatud, kinnised, laisad, toimekad, jonnakad, lahked! On millest rääkida!” lisas autor, Mehis Pihla.
Peeter Oja värske materjali kirjutamisse on panustanud üks naine ja kolm põlvkonda mehi.
Loomulikult ei ole selles meeskonnas nagu meie ühiskonnaski mingit soolist võrdõiguslikkust. Kuid koos Birgit Kermese, Peeter Oja, Karl Kermesega, andsime endast kõik, et sünniks värske, mõtlemapanev, absurdne, tõsiseltvõetav, vastuoluline,  tasakaalukas ja naljakas tekst.