RAPLA KULTUURIKESKUS

Ürituste kalender

sept.
20
N
Viljandi Laste- ja Noorte Teater Reky etendus “Hans ja Grete”
sept. 20 @ 11:00

sept.
21
R
Rakvere Teatri etendus “Küllus”
sept. 21 @ 19:00
Näitleja haigestumise tõttu ei toimu 21. septembril kell 19 Rakvere Teatri etendus “Küllus” Rapla Kultuurikeskuses. Piletid ostetakse tagasi. Rakvere Teater vabandab oma vaatajate ees tekkinud ebamugavuste pärast.
Piletid ostetakse tagasi 14.oktoobrini.

21. septembril kell 19 Rapla Kultuurikeskuses
Rakvere Teatri etendus “Küllus”
Pilet 13/15€.
Metsiku Lääne naised
Lavastaja Filipp Los (Venemaa)
Kunstnik Hardi Volmer
Kostüümikunstnik Ketlin Kütt
Muusikaline kujundaja Elmar Sats
Tõlkija Külli Seppa
Osades Ülle Lichtfeldt, Anneli Rahkema, Margus Grosnõi, Tarvo Sõmer, Eduard Salmistu, Elmar Sats

Kaks noort naist, Bess ja Macon, kohtuvad juhuslikult postimaja ees. Mõlemal on reisikotid kaasas ja plaan ühine: ajalehekuulutuse kaudu leitud peigmeestega abielluda. Esmapilgul teineteisele kõiges sarnanevatest neidudest saavad abielunaised, naabrid, saatusekaaslased. Nad unistavad ideaalsest paigast, kus saada õnnelikuks, kuid kumbki teeb seda omal moel.

Me liigume kaasa nelja inimese eludega 25 aasta jooksul piiritu taevakaare all, kus tähed ripuvad nii madalal, et võiks neid sõrmega puudutada. Kuid mis siis, kui nooruseunistused ei olegi määratud teoks saama? Saatus pakub nii rõõme kui pettumusi. Ent kõige kiuste jääb alles lootus püüda kinni säravad õnnehetked.

„Ma olen alati arvanud, et ma jõuan palju kaugemale kui see siin.”

 

okt.
10
K
Tsirkus Tammemäel
okt. 10 @ 18:30 – 20:00
okt.
11
N
Koerte teater
okt. 11 @ 18:00
okt.
25
N
Peeter Oja EV100 stand-up etendus “Eestlased Erilised Inimesed”
okt. 25 @ 19:00

Peeter Oja EV100 stand-up etendus “Eestlased Erilised Inimesed”
25. oktoobril jõuab Rapla Kultuurikeskuse lavale Peeter Oja EV 100 stand-up turnee “Eestlased Erilised Inimesed.” Tegemist on Eestis ainukese Vabariigi sünnipäevaks kirjutatud stand-up materjaliga. 
Kui EV 100 juubeliaasta räägib läbi aasta ja läbi mitme tahu riigist, selle kujunemisest ja ajaloost.
Siis stand-up teater POINT koos Peeter Ojaga otsustasid uurida pigem inimest ja seletada  humoorikas võtmes lahti eestlase igapäevaelu kombed ja uskumused. Mehis Pihla kirjutatud
mõnusas meeleolus teravmeelne stand-up võtab laval eestlase “lahti” ja paneb uuesti kokku.
“Eestlastest võiks kirjutada, rääkida ja nalja teha kogu aeg. Eestlane on hiilgav materjal! Kuigi meid on vähe, on pilt kirju, ma ütleks isegi rikkalik. Otsustav tõukejõud eestlane avada tuli muidugi Eesti Vabariigi juubeliaastast. Kui me ei räägi sel aastal meist endist, siis millal me räägime?  küsis Oja.
Teksti laiapõhjalisuse ja haarde tarbeks korraldasime sotsiaalmeediaküsitluse: “Millised me eestlased oleme? Millised on meie iseloomujooned? Milline on eestlase minapilt? Millised me tundume väljastpoolt?  Vastused olid üllatavalt seinast seina:  avatud, kinnised, laisad, toimekad, jonnakad, lahked! On millest rääkida!” lisas autor, Mehis Pihla.
Peeter Oja värske materjali kirjutamisse on panustanud üks naine ja kolm põlvkonda mehi.
Loomulikult ei ole selles meeskonnas nagu meie ühiskonnaski mingit soolist võrdõiguslikkust. Kuid koos Birgit Kermese, Peeter Oja, Karl Kermesega, andsime endast kõik, et sünniks värske, mõtlemapanev, absurdne, tõsiseltvõetav, vastuoluline,  tasakaalukas ja naljakas tekst.