RAPLA KULTUURIKESKUS

Ürituste kalender

juuli
11
L
Rapla Suvelaat
juuli 11 @ 09:00 – 16:00
Rapla Riinimanda Teatri karantiinijärgne maskietendus „Eile veel“
juuli 11 @ 15:00

juuli
24
R
ETENDUS JÄÄB ÄRA! Komöödiateatri etendus ”Pimekohting” Tammemäe Lauluväljakul
juuli 24 @ 19:00

24.07 Rapla „Pimekohtingu“ etendus jääb halva ilma
tõttu ära (prognoos: laussadu 95%). Samade piletitega
saab vaatama tulla 25.07 Aruküla Laululavale, 05.08
Keila Kultuurikeskusse (saalis sees) või 12.08
Tallinna Lauluväljakule (publik on vihma eest kaitstud
kaare all) algusega kell 19 – need etendused toimuvad
kindlasti olenemata ilmast. Pileteid ümber vahetama ei
pea. Vabandame ebamugavuste pärast, aga
Komöödiateater tuletab meelde ühte vana nalja: Eesti
suvi on küll külm ja vihmane, kuid õnneks lühike…

 

Jäta eelarvamused ja tule Pimekohtingule!

Kes ei ihkaks enda kõrvale seda ainsat ja õiget! Aga kui elu pole sind veel unistuste kaasaga kokku viinud, jääb üle riskida pimekohtinguga. Pimekohting on nagu vene rulett, kus võid kaotada elu või hoopis võidukas bingomäng, mis teeb sind hoobilt rikkaks. Iial ei tea, kas kokkulepitud kohas ja kokkulepitud ajal ootab sind tütar või ema. Kui asi kapitaalselt kihva keerab, trehvad unistuste printsi asemel hoopis oma eksabikaasat. Samas võid komistada jackpotile – sent surmale võlgu miljonäri näol, kelle varandusele saad ilma suurema vaevata käpa peale panna.

Nii otsivad ka selle loo kangelased oma unelmate kaaslast. Kui kõrged on ootused, kellest unistatakse ja milliseks kujuneb reaalsus? Kas loodetust kehvemaks või kõiki ootusi ületavaks? Soov õnne leida ei küsi vanusest, väljanägemisest ega rahakoti paksusest. Elu ongi loterii, mille õnnelik võitja võid olla just sina!

Pimekohtingus leiab tapvat riski ja joovastavat seiklust – see on meie ajastu olulisim sotsiaalne innovatsioon. Seepärast visake telefonid käest ja sulgege Facebook, sest tänapäeva suurim väljakutse on humoorikas „Pimekohting“! Seda nägemata pole teil enam pisimatki lootust õnnelikuks paarisuhteks! Kaks näitlejat – Marika Korolev ja Henrik Normann – vahetavad käigupealt kostüüme ja parukaid ning astuvad üles kaheteistkümnes värvikas rollis.  Teksti autor on Ivo Parbus, lavastaja Rednar Annus ja kunstnik Riina Andresen.

Kestus ca 2 h
Etendusel on 1 vaheaeg ca 20 min
Piletid: www.piletilevi.ee
juuli
30
N
VÄLJA MÜÜDUD! “Agulihärrad. Sõnalis-muusikalised vested inimloomuse ainetel.”
juuli 30 @ 19:00

VÄLJA MÜÜDUD! ISeoses muutliku ilmaga toimub etendus Rapla Kultuurikeskuse saalis!

“Agulihärrad. Sõnalis-muusikalised vested inimloomuse ainetel.”

Pilet 15/17
30. juuli kell 19.00
Rapla Kultuurikeskuse sisehoovis
Inimene on ülepeakaela üks väga huvitav nähtus. Võiks lausa öelda, et mõistatus. Agulihärrad Argo Aadli ja Indrek Ojari on võtnud lahata kõige tähtsamad küsimused siin elus. Kes see inimeseloom õieti on? Millest ta koosneb? Miks on ta selline nagu ta on? Ja mis asja siin maamuna peal ajab? Ja nüüd kutsuvad nad kõiki huvilisi Rahvusooper Estonia kammersaali, et oma põhjalike analüüside tulemusi lahkesti jagada. Ettekandmisele tulevad mitut-setut sorti näitlikustamised. Ja kavas on ka mõningad lihtsad ja lustakad vigurdused inimloomuse ainetel.
“Agulihärrad. Sõnalis-muusikalised vested inimloomuse ainetel” on lustakas kontsert-etendus, mille autorid on saanud inspiratsiooni 1930. aastatest, mil Eesti Wabariigi pealinnas oli piir teatri ja restorani vahel üpriski hägune, sest pärast õhtuse etenduse lõppu suundusid nii mõnedki armastatud näitlejad populaarsetesse lokaalidesse, et lõbustada seal oma austajaid kõikvõimalike laulu-, tantsu- ja naljanumbritega. Ka andekaid ooperi- ja operetitähti võis järgmisel hetkel näha rahvahulkade ees kõikvõimalike pila- ja pilkelaule esitamas.
Agulihärrade poolt tulevad ettekandmisele laulud, mida tol ajal esitasid näiteks Aleksander Arder, Benno Hansen, Paul Mets, Agu Lüüdik, Riina Reinik, Aarne Viisimaa, Ants Eskola, Kivilombi Ints ja teised.
Laval: Argo Aadli (Tallinna Linnateater) ja Indrek Ojari (Tallinna Linnateater)
Dramaturg ja lavastaja: Diana Leesalu (Tallinna Linnateater)
Laulude arranžeerija: Jaak Jürisson
Valguskujundaja: Priidu Adlas
Piletite eelmüük www.piletimaailm.com või kultuurikeskusest!
juuli
31
R
Märjamaa Folk Raplas
juuli 31 @ 12:00

  1. juulil kell 12 Rapla keskväljakul Märjamaa Folk Raplas! Tasuta!