RAPLA KULTUURIKESKUS

Ürituste kalender

apr.
25
N
Jazzkaar Raplas
apr. 25 @ 19:00

Jazzkaar 2019
MAIGROUP
feat. GREG LEISZ (Eesti-USA-Rootsi)
Neljapäeval, 25. aprillil 2019 kell 19 Rapla Kultuurikeskuses

Leisist Saaremaalt pärit basskitarristi Mai Leisz (neiupõlvenimega Jõgi) tähelend on uskumatu lugu õnnelikest juhustest, mis on viinud andeka maatüdruku suurlinnade särasse ja muusika kõrgliigasse. Rootsi kõrgkooli õpingukaaslastega moodustatud MaiGroup on tuntust kogunud mitmete kontsertide ja heliplaatidega. Mai on aktiivselt tegutsenud erinevates funk-, pop-, jazz- ja bluusimuusika ansamblites ning teinud koostööd tippmuusikutega nagu Doug Seegers, Jackson Browne, Philip Hamilton, Greg Leisz, Tõnis Mägi, Riho Sibul, Raul Vaigla ja paljud teised.

Aastal 2013 ilmus MaiGroupi debüütplaat “Luv”, mis pälvis rohkelt kiitust ja tähelepanu nii kriitikutelt kui ka publikult. Järgnev stuudioalbum “You” tõstis ansambli uuele tasemele ning viis kokku kitarrist Greg Leisziga, kes on mänginud koos lugematute maailmakuulsustega nagu Eric Clapton, Joe Cocker, Sheryl Crow, John Mayer ja Bruce Springsteen. Kitarrist andis plaadi ka rokikuulsusele David Crosbyle, kes kutsus Mai oma ansamblisse mängima. 2019. aastal on David Crosby ansamblil plaanis kolm kontsertturneed.

Sel kevadel salvestab MaiGroup Los Angelese stuudios oma kolmanda albumi “Metamorphosis”, mille produktsioon sünnib koostöös Greg Leisziga. Lisaks MaiGroupi muusikutele mängivad albumil kuulsad külalismuusikud Bill Frisell, Charles Lloyd ja David Crosby. Mai kirjeldab ise oma uut loomingut nii: “Muusika räägib neist suurtest muutustest, mis minu elus on toimunud – tüdrukust naiseks, Leisist Los Angeles’i, muusikatudengist maailmas tuuritavaks muusikuks, õnnetust õnnelikuks… Need muutused ei ole olnud üldse lihtsad ja köige pimedamal hetkel, just siis, kui tundus, et murdun, sai minust see liblikas, kes nüüd lendab.”

Koosseis:
Mai Leisz – bass
Greg Leisz – lap steel kitarr
Björn Arkö – saksofon
Simon Berggren – klaver
Calle Stålenbring –  kitarr
Jonathan Lundberg – trummid

Lingid:
https://www.facebook.com/maileisz/
https://maileisz.com/
https://soundcloud.com/maileisz
https://www.youtube.com/watch?v=z-b9x20zYTo

Märksõnad: noor talent, fusion, kitarr

apr.
27
L
Keerulinnu kevadkontsert
apr. 27 @ 17:00
Heategevuslik kevadõhtu
apr. 27 @ 19:00

Laudade broneerimine kultuurikeskus@rapla.ee.
Info: 5681 0239 või 5612 5681.

mai
1
K
Rapla Kevadlaat
mai 1 @ 09:00 – 16:00

Rapla Kultuurikeskuse taga kevadlaat!

Info Silvi Pärn 5805 0167

mai
8
K
Rock´n´jazz: Hendrik Sal-Saller
mai 8 @ 20:00

Kes siis ei teaks Hendrik Sal-Sallerit ning tema kirjutatud laule, mis on kõrvaussiks olnud paljudel juba pikki aastaid.
Rock´n´jazz keerab asja peapeale. Tavalise rokisaundi asemel liigutakse Eesti parimate jazz muusikute kaasabil hoopis maailma, kuhu Hendriku lood liiga tihti just ei astu. Rock kohtub jazziga. Lisaks uues võtmes Hendriku lugudele tulevad esitamisele ka maailma kullavaramusse kuuluvad jazz ja funk standardid.

HENDRIK SAL-SALLER (vokaal, kitarr)
ERKO LAURIMAA (kitarr)
RAIVO TAFENAU (saksofon)
JOEL REMMEL (klaver)
PEEDU KASS (bass)
KASPAR KALLUSTE (trummid)

Piletid on müügil Rapla Kultuurikeskuses. Kuni aprilli lõpuni on pileti hind 16 eurot, 1. maist alates 18 eurot. Piletite info ja broneerimine telefonil 48 90 955 või kohapealt!