RAPLA KULTUURIKESKUS

Ürituste kalender

apr.
2
E
Rapla Vallavalitsus annab rendile Rapla Kultuurikeskuses asuvad kohvikuruumid
apr. 2 @ 15:00 – apr. 30 @ 17:00

Rapla Vallavalitsus annab rendile Rapla Kultuurikeskuses asuvad kohvikuruumid

Rapla Vallavalitsus annab eelläbirääkimistega pakkumise korras kohvikuteenuse osutamiseks eeldatavalt alates 02.01.2019 kolmeks aastaks tasu eest kasutusse Raplas Tallinna mnt 17 (Rapla Kultuurikeskus) paikneva hoone esimesel korrusel asuvad kohvikuruumid üldpinnaga kokku 105m²  ning tasuta kasutamiseks avalikud õueterrassid keskväljaku poole suurusega 85,56 m² ja siseõues suurusega 27,8 m².

Pakkuja peab arvestama valmisolekuga teenindada vajadusel kultuurikeskuses toimuvaid sündmusi (sh väljaspool kohviku lahtiolekuaega).

Renditavate pindadega on võimalik tutvuda  16. ja 17. aprillil 2018. Info telefonil 52 90 853 või e-posti teel kultuurikeskus@rapla.ee. Kontaktisik Age Rebel.

Pakkumisest võivad osa võtta kõik füüsilised ja juriidilised isikud, kellel on õigus sõlmida vastavaid  rendilepinguid.

Pakkumised tuleb tuua hiljemalt 30. aprilliks 2018 Rapla Vallavalitsuse kantseleisse või saata tähitud kirja teel aadressil Viljandi mnt 17, Rapla 79 511, Rapla Vallavalitsus.

Pakkumine peab sisaldama vähemalt järgmist informatsiooni:

 1. pakkuja nimi, äriregistrikood, asukoht;
 2. ruumide eest kuus pakutav numbrite ja sõnadega kirjutatud rendisumma eurodes (koos käibemaksuga);
 3. köögi-, kohviku- ja terrassiinventari eest kuus pakutav numbrite ja sõnadega kirjutatud rendisumma eurodes (koos käibemaksuga);
 4. visioon kohvikuteenuse pakkumisest;
 5. näidismenüü kohvikus pakutavast;
 6. eelnev kohvikuteenuse osutamise kogemuse kirjeldus;
 7. tõend maksuvõlgnevuste puudumise kohta;
 8. planeeritud kohviku lahtiolekuajad;
 9. soovituslik nimi kohvikule;
 10. pakkumise esitaja allkiri.

Vestlusvoorud pakkujatega toimuvad 9. mail 2018 eraldi kokkuleppel.

Pakkumise võitja selgitamise aluseks on osavõtja eelnev kogemus, pakutavad tingimused teenuse osutamiseks, teenuse pakkuja visioon.

Rapla Vallavalitsus teeb otsuse ruumide rendile andmiseks hiljemalt 11. maiks 2018 ning sellest tulemusest teavitatakse kõiki pakkujaid kolme tööpäeva jooksul.

apr.
9
E
Doonoripäev
apr. 9 @ 10:00 – 14:00
apr.
12
N
Kinos film “Seltsimees laps”
apr. 12 @ 19:00

 1. aprillil kell 19 Rapla Kultuurikeskuses

Seltsimees laps

Draama, kogupere

Pilet 4€

On aasta 1950 Nõukogude Eestis ning stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel – kuueaastase Leelo silme all arreteeritakse tema koolidirektorist ema. “Kui sa oled hea laps, siis tulen ma varsti tagasi,” on ema viimased sõnad, kui ta püssimeeste vahel ära viiakse.

Leelo püüabki kõigest väest hästi käituda, aga ema ei tule ikka koju. Nii sugeneb lapse hinge hirm, et just tema on ema äraviimises süüdi. Mõistmatus aina süveneb, sest “heal” ja “halval” pole sellel segasel ajal justkui enam õiget tähendust. Miks on sinimustvalge ühtäkki keelatud? Kes on rahvavaenlane ja miks hirmus enkaveedeelane ümber nende kodu luusib? Kas pioneer olla on au- või häbiasi?

Selles kummalises kahepalgelises maailmas püüab Leelo ema tagasituleku nimel olla võimalikult tubli, kuid satub üha uutesse sekeldustesse ning aina segasem näib seegi, mida hea laps olemine tegelikult tähendab.

Režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm põhineb armastatud kirjaniku Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel “Seltsimees laps ja suured inimesed” ja “Samet ja saepuru”. Paralleelselt filmiga valmib kirjanikul triloogia viimane osa.

Peaosades: Helena Maria Reisner, Tambet Tuisk, Eva Koldits, Juhan Ulfsak, Liina Vahtrik, Lembit Peterson, Maria Klenskaja, Julia Aug, Maria Avdjushko ja paljud teised.

Kinodes alates: 23.03.2018 Filmi pikkus: 1h 39 min

Lavastaja: Moonika Siimets

Osatäitjad: Helena Maria Reisner, Eva Koldits, Tambet Tuisk, Juhan Ulfsak, Maria Klenskaja, Julia Aug

apr.
14
L
Kevadlaat Karmani parklas
apr. 14 @ 09:00 – 16:00
apr.
16
E
Viljandi Laste- ja Noorteteater Reky etendus “Nukitsamees”
apr. 16 @ 11:00

NUKITSAMEES O.Luts

Nüüd on kindel, et kaks väikest inimest suurde metsa on eksinud: juba teist korda tulevad Kusti ja Iti suure sammaldunud kivi juurde tagasi. „Mina ei jõua enam käia!“ nuuksub Iti venna käest kinni võttes. “Aga koju peame ometi saama“, vastan Kusti. „Me ei või ometi ööseks metsa jääda, mis ütleksid isa ja ema ja vanaisa? Istume natuke, puhkame jalgu ja lähme siis ruttu; näed, pime on juba. Ma arvan, me oleme kodust kaunis kaugel.“ Õde ja vend istuvad kivi äärde maha, panevad marjakorvid kõrvale ja vaatavad otsekui nõu küsides kõrgete kuuskede poole.

Nii algab Oskar Lutsu teos „Nukitsamees“. Selline algus on ka Viljandi Laste- ja Noorteteater REKY 35. nõidusliku juubelihooaja sünnipäevaks esietenduval samanimelisel lavastusel.

Lavastaja: Kadri Paldra
Nimiosas: Krete Paldra
Teistes osades: Margus Christopher Kalda või Oliver Kuiv, Triinu Paabut, Kadri Paldra, Tauno Paulus, Mairo Seire või Erko Sild, Ulrika Tolberg

Etenduse pikkuseks on 1tund ja soovituslik alates 4 eluaastast.

ESIETENDUS 3.aprillil 2018 Viljandi Sakala Keskuses

Piletid müügil piletimaailmas ja kohapeal

Info telefonil 5140046